ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور


1. مشاوره آنلاین از طریق whats app/ viber/ telegram

جهت اخذ مشاوره تلفنی خواهشمند است از ساعت 14-19 به وقت تهران تماس بگیرید.

شماره های پاسخ گو:

00989124357415

2. پیگیری پرونده در ایران

اگر در ایران از شما شکایت شده است، اگر در ایران قصد طرح دعوا و یا دادخواست به طرفیت شخصی را دارید، اگر در خارج از کشور یک شخص ایرانی نسبت به شما جرمی انجام داده است و.... می توانید از طریق مراجعه به کنسولگری مربوطه وکالت نامه به نام وکلای ما تهیه فرمایید و برای ما ارسال کنید. همچنین اگر در ایران اشخاصی از شما وکات با حق توکیل به غیر دارند می توانند از جانب شما به ما وکالت دهند.

 

3. پیگیری اموال توقیفی

در سال های بعد از انقلاب برخی از هموطنان به علل مختلف کشور را ترک نمودند. برخی از این افراد پس از گذشت زمان متوجه شدند اموالشان در ایران مصادره شده است. و یا اشخاصی بعد از خروج از کشور به علت بدهی های مالیاتی یا بدهی به اشخاص و یا دعوای واهی اموالشان توقیف شده است. ما می توانیم پرونده اموال توقیفی شما را پیگیری کرده و  صورت امکان از آنها رفع اثر کنیم.

 

4. پرونده های وراثتی

ارث از جمله قوانین امری است که با توافق طرفین قابل تغییر نیست. پس از فوت اولین کار لازم اخذ گواهی حصر وراثت است. و پس از آن لازم است تشکیل پرونده مالیاتی داده شود و مالیات بر ارث پرداخت شود. شما حتی اگر به توافق بخواهید مال ورثه ای را تقسیم کنید به گواهی حصر وراثت و گواهی مالیاتی نیاز دارید.

عدم پرداخت به موقع مالیات بر ارث، شما را مشمول جریمه می کند.

در مرحله بعد پرونده هایی است که ورثه در خصوص اصل ماترک، میزان سهم الارث و یا تقسیم آن توافق ندارند.

در هر یک از موارد ما می توانیم به وکالت از شما اقدام کرده و این مشکل را رفع نماییم.

 

 

5. طلاق ایرانی

اگر شما چه در ایران چه در خارج از ایران، ازدواج ایرانی کرده اید و حالا پرونده خانوادگی از جمله حضانت، مهریه، طلاق و ... دارید جهت اجابت خواسته خود لازم است در دادگاه های ایران اقامه دعوا نماید. لازم به ذکر است حتی در پرونده های طلاق توافقی که طرفین به طلاق رضایت دارند نیز ، لازم است به دادگاه مراجعه فرمایید.

موسسه حقوقی آسا می تواند به وکالت از شما در دادگاه حاضر شده و گواهی عدم امکان سازش را برای شما اخذ کند. همچنین ما می توانیم صیغه طلاق را به وکالت از شما اجرا نموده و طلاق نامه را امضا نماییم.

 

6. اداره اموال موجود در ایران (اجاره، خرید، فروش، تقسیم اموال)

بسیاری از ایرانیان خارج از کشور همچنان در ایران اموالی دارند که این اموال نیازمند اداره می باشد. این اداره اموال از سطح بسیار کوچک آن مانند وصل خط تلفن قطع شده شروع می شود و شامل مواردی چون اخذ اجاره بها ، پیگیری اجاره های معوقه ، فروش مال ورثه ای، ازاد سازی سند توقیفی و ....  می باشد. در خصوص این امور شما می توانید به ما وکالت دهید که اموال شما را اداره نماییم.

00989123956043

نکته: طبق قانون، وکیل امین است و موظف است در هر حال مصلحت موکل خود را رعایت کند واموالی که در اختیار وکیل دارد چه عین آن و چه قیمت آن در دست وکیل امانت است و موظف است آن را در حدود اختیاری که موکل داده است اقدام نماید. در غیر این صورت هم مشمول خسارت مدنی، تخلف حرفه ای و همچنین مجازات کیفری می شود.

7. افتتاح حساب در بانک ها

یکی از عمده مشکلات ایرانیان خارج از کشور، دسترسی به حساب های بانکی و جا به جایی وجوه است. با توجه به پیشرفت بانک داری الکترونیکی، امروزه اکثر خدمات بانکی را می توان از طریق اینترنت بانک دریافت کرد. ولی لازمه این کار اولا داشتن حساب بانک در ایران و همچنین درخواست رمز اینترنت بانک است.

ما در ایران می توانیم کلیه اقدامات بانکی شما را با تضمین امانت داری برای شما انجام دهیم.

 

8. ثبت شرکت و موسسه

اگر شما دارای کسب و کار هستید و قصد گسترش آن را دارید ما می توانیم بسته به شرایط شما ، شعبه ای از شرکت شما در ایران تاسیس کنیم و یا شرکت/ موسسه ای جداگانه در ایران تاسیس کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش شرکت ها مراجعه کرده و یا با موسسه تماس بگیرید.

 

9. تنظیم وصیت نامه

قواعد مربوط به ارث جز قواعد آمره محسوب می شوند. به این فهموم که خلاف آن نمیتوان اقدام کرد. به طور مثال نمی توان کسی را از ارث محروم کرد. اما جهت تعدیل این وضعیت ، هر شخص در زمان حیات می تواند وصیت نامه تنظیم نماید. که اعتبار این وصیت نامه نیز تابع شرایط خاصی است.

ما در ایران می توانیم برای شما وصیت نامه تنظیم نماییم و یا در زمان حیات شما اموالتان را به نفع هر شخصی که شما بخواهید صلح عمری نماییم. به این مفهموم که مال در زمان حیات شما به شما تعلق دارد و پس از فوت واگذار می شود. به طرق ذکر شده می توان محدودیت های شرایط ارث را تعدیل نمود.

10. اخذ شناسنامه و کارت ملی ایرانی

 

شما اگر ایرانی هستید ولی شناسنامه ایرانی ندارید و یا اگر ایرانی نیستید و درخواست تابعیت ایران را دارید، طی شرایط ذیل می توانید برای تابعیت اقدام کنید. موسسه حقوق آسا نیز در این امر می تواند شما را یاری کند.

طبق ماده 976 قانون مدنی اشخاص ذیل تبعه ایران محسوب می‌شوند:

1. کلیه‌ی ساکنین ایران به استثنای اشخاصی که تبعیت خارجی آن‌ها مسلم باشد. تبعیت خارجی کسانی مسلم است که مدارک تابعیت آن‌ها مورد اعتراض دولت ایران نباشد؛

۲- کسانی که پدر آن‌ها ایرانی است اعم از این که در ایران یا درخارجه متولد شده باشند؛

۳- کسانی که در ایران متولد شده و پدر و مادر آنان غیرمعلوم باشند؛

۴- کسانی که در ایران از پدر و مادر خارجی که یکی از آن‌ها در ایران متولد شده به وجود آمده‌اند؛

۵- کسانی که در ایران از پدری که تبعه خارجه است به وجود آمده و بلافاصله پس از رسیدن به هجده سال تمام لااقل یک سال دیگر در ایران اقامت کرده باشند والا قبول شدن آن‌ها به تابعیت ایران بر طبق مقرراتی خواهد بود که مطابق قانون برای تحصیل تابعیت ایران مقرر است؛

۶- هر زن تبعه‌ی خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند؛

۷- هر تبعه‌ی خارجی که تابعیت ایران را تحصیل کرده باشد.

تبصره: اطفال متولد از نمایندگان سیاسی و قنسولی خارجه مشمول فقره ۴ و ۵ نخواهند بود.

طبق ماده 979 قانون مدنی اشخاصی که داردی شرایط ذیل هستند، می توانند درخواست تابعیت کنند:

۱- به سن هجده سال تمام رسیده باشند؛

۲- پنج سال اعم از متوالی یا متناوب در ایران ساکن بوده باشند؛

۳- فراری از خدمت نظامی نباشند؛

۴- در هیچ مملکتی به جنحه‌ی مهم یا جنایت غیرسیاسی محکوم نشده باشند.

در مورد فقره‌ی دوم این ماده مدت اقامت در خارجه برای خدمت دولت ایران در حکم اقامت در خاک ایران است.

5. کسانی که به امور عام‌المنفعه‌ی ایران خدمت یا مساعدت شایانی کرده باشند و همچنین اشخاصی که دارای عیال ایرانی هستند و از او اولاد دارند و یا دارای مقامات عالی علمی و متخصص در امور عام‌المنفعه می‌باشند و تقاضای ورود به تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را مینمایند در صورتی که دولت ورود آن‌ها را به تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران صلاح بداند بدون رعایت شرط اقامت ممکن است با تصویب هیأت وزیران به تابعیت ایران قبول شوند

 

پیگیری ممنوع الخروجی11.

از عمده مشکلات ایرانیان خارج از کشور، مسله ممنوع الخروجی است.  میخواهند برای امور خود و یا ملاقات با خانواده به ایران بیایند اما نگران از وضعیت خروج خود هستند. ما میتوانیم قبل از ورود شما به ایران وضعیت ممنوع الخروجی را بررسی و در صورت وجود مانع آن را رفع نماییم.